Ogłoszenia

26 lutego 2017 r.
8 niedziela zwykła

1. Bóg zapłać mieszkańcom Tartaku za całomiesięczną opiekę nad czystością kościoła. Powinność tę przejmują mieszkańcy Huty Mińskiej. Pierwsza sobota – ul Szkolna.
2. Dzisiaj o g. 18 spotkania formacyjne przed bierzmowaniem.
3. Dziękuję panu Piotrowi Jeżyńskiemu za przekazanie wyposażenia do sali parafialnej.
4. Już w najbliższą środę rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Wielki Post przygotowujący nas do najważniejszych świąt chrześcijańskich, czyli obchodów
śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
W Środę Popielcową Msze Święte o g. 10 i 18 .
5. Przepisy postne: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją   w Wigilię Narodzenia Pańskiego.
Post Ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18, a 60 rokiem życia.
Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odbywały się w piątki o g.18.30. Najbliższą poprowadzą rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.
7. Nabożeństwa Gorzkich Żali będą w niedziele po każdej Mszy Świętej.
8. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem marca. Zapraszam mężczyzn na g.20    do kościoła na zebranie Męskiej Grupy Różańcowej.
9. W pierwszy piątek miesiąca od g. 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od g. 16.30 spowiedź, o g.18 Msza Święta o Najświętszym Sercu Zbawiciela.
10. W pierwszą sobotę zapraszam na kolejne czuwanie przygotowujące naszą parafię na nawiedzenie kopii ikony Jasnogórskiej. Przypominam, że doba nawiedzenia przypada        na 15/16 października. Przygotowujemy się do tego poprzez nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczynamy Mszą świętą o g.18 , potem rozważanie nad jedną z tajemnic różańcowych, modlitwa różańcowa , adoracja Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie w ciszy, koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie o g. 21 Apelem Jasnogórskim.
W tę sobotę zapraszam do poprowadzenia różańca żeńskie koła różańcowe.
11. Na początku Wielkiego Postu proponuję jeszcze jedną pomoc. Zapraszam na film „Pasja” Mela Gibsona w sobotę o g.15.30 i w niedzielę o g.18 .
12. W tym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek o g. 7.30 , w pozostałe dni o g. 18 .
13. Kolejne spotkanie grupy angielskojęzycznej odbędzie się w przyszłą niedzielę.
14. Przypominam o istnieniu internetowej strony parafialnej. Oprócz ogłoszeń są tam inne podstawowe informacje np. o Caritasie , a także krótkie nawiązanie
do homilii niedzielnej. Proszę także o uwagi o wyglądzie i wadach strony.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.