Parafialne dzieło wielkopostne

W Środę Popielcową zostaliśmy wezwani do odnowy życia duchowego poprzez post, modlitwę i jałmużnę.
Oprócz indywidualnie podejmowanych praktyk i postanowień proponuję, abyśmy jako wspólnota parafialna także podjęli takie dzieła. Jako post proponuję dowolny post w drugi piątek, czyli 10 marca ofiarowany według intencji „Papieskiego apostolstwa modlitwy” – Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Jako modlitwę proponuję udział w rekolekcjach „Jezus na stadionie” . Odbędą się w sobotę , 1 lipca od g. 9 do 22 na stadionie narodowym w Warszawie. Hasłem tegorocznych rekolekcji jest: „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”. Koszt wejściówki dla osoby dorosłej 60 zł, dla osoby niepełnoletniej 40 zł, dla dzieci w wózkach i na nosidełkach darmowy. Więcej informacji na http://www.jezusnastadionie.pl Zapisy jak najszybciej u proboszcza.
Jako jałmużnę proponuję udział w programie Caritas – rodzina rodzinie. Jest to pomoc konkretnej rodzinie w Syrii lub w Libanie. Aby podjąć patronat nad konkretną rodziną trzeba przez 6 miesięcy wpłacać 510 zł miesięcznie; inne kwoty będą łączone z innymi darczyńcami. W Syrii pomocy humanitarnej potrzebuje 13 milionów ludzi. Na terenie Libanu znajduje się 1,5 miliona uchodźców z Syrii, w tym 500 tysięcy dzieci, z których połowa pozbawiona jest możliwości dostępu do edukacji. Jako wyraz naszego zaangażowania raz w miesiącu będą zbierane ofiary do puszek. W zależności od zebranej sumy podam siłę naszego wsparcia. Więcej informacji o programie na http://rodzinarodzinie.caritas.pl Najbliższa zbiórka w drugą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 12 marca.

.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.