Caritas parafialna

„Cały Kościół powinien przywracać nadzieję ubogim.(…) Kochać ich i dawać świadectwo, że są szczególnie umiłowani przez Boga, oznacza uznać, że wartość osoby jest niezależna od sytuacji ekonomicznej, kulturalnej, społecznej, w jakiej się znajduje, i pomagać im wykorzystać ich możliwości”.  (Jan Paweł II)

Celem zespołu jest pomoc rodzinom wielodzietnym, osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, osobom samotnym i niepełnosprawnym.

Nasz zespół pozyskuje środki finansowe m.in. ze sprzedaży świec, stroików świątecznych przygotowywanych przez Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hucie Mińskiej, dzięki hojności Parafian oraz dotacji z 1% dochodów podatników. Właśnie rozpoczyna się okres rozliczeniowy za 2016 rok. Ubiegłoroczna akcja wypełniania deklaracji podatkowych ze wskazaniem na naszą Parafię przyniosła efekt w postaci 244,70 zł.

I Ty możesz pomóc Bliźniemu, przekazując 1% swojego podatku wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000223182 z dopiskiem: parafia Huta Mińska

– za każdy datek składamy serdeczne Bóg zapłać!

Do zespołu zapraszamy osoby dysponujące: czasem, dostępem do środków transportu; charakteryzujące się cierpliwością, empatią, dyskrecją i wyrozumiałością dla bliźniego.

Tel. kontaktowe 514 596 595 i 504 247 269